BAŞKANIMIZ ERHAN CENGİZ'İN İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA MESAJI

Kategori: Haberler Okunma: 1076 Tarih: 12/03/2021 09:17
BAŞKANIMIZ ERHAN CENGİZ'İN İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA MESAJI

Kuluncak Belediye Başkanımız Sayın Erhan CENGİZ, İstiklal Marşı’nın Kabulü günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

 

Belediye Başkanımız Sayın Erhan CENGİZ, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 2021 yılının Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “İstiklal Marşı Yılı” olarak kabul edildiğini belirten Başkan CENGİZ, “Gururun 100’üncü yılında, ‘Vatan Şairimiz’ Mehmet Akif Ersoy ve tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

 

 

Belediye Başkanımız Sayın Erhan CENGİZ, İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘Milli Marş’ olarak kabul edilmesinin 100’üncü yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadığını belirterek şu ifadeleri kullandı: “İstiklal Marşımız, milletimizin inancının, azminin ve imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, mısralara dökülmüş halidir. ‘Vatan Şairimiz’ Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı ile yüce Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği azmini, hür yaşama iradesini ve eşsiz kahramanlık ruhunu en güzel şekilde dile getirerek ölümsüzleştirmiştir.

 

 

Emsalsiz kahramanlık destanımız; vatan toprağını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan ecdadımıza, tüm zorluklara rağmen azim ve kararlılıkla kutsallarını koruma bilinci aşılamış, milletimizin topyekûn kazandığı zaferin adeta reçetesi olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere istiklal ve istikbal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyorum.

YORUMLAR

Bu içerik için henüz bir yorum yazılmamış.

YORUM YAZIN

kral midas havalandırma sistemleri istanbul camcı jameson usa-454 amfi bass kontrollü 4 kanallı 1800 watt